Nordic Walking

Nordic walking je tzv. outdoorová neboli venkovní aktivita.

Jedná se o rychlejší chůzi, při které využíváme speciální trekkingové hole.

Při NW se zlepšuje nejen naše kondička, ale i kapacita plic , rozproudí se krevní oběh a dokonce získáme i lepší náladu. Procházky , tedy svižnější procházky, se dělají ve skupině , proto je mnohem lepší nálada i čas probrat to, co běžně nestíháme. Chodí s námi i děti, jiní rodinní příslušníci i pejsci.

Na Nordic walkingové procházky se může přidat úplně každý. Nejdříve se společně rozcvičíme, pak přijde na řadu svižná chůze s Nordic walkingovými holemi, poté si najdeme nějaké místečko vhodné k dalšímu cvičení - posílení, protažení, budeme hrát různé hry , bude čas i na společné povídání a pak se opět vydáme svižnější chůzí zpět k cíli, kde se na závěr protáhneme.

Chůze jako taková je nejpřirozenější , tudíž nejzdravější pohyb pro naše tělo, proto bych ji nikomu nezakazovala . Pokud máte nějaké zdravotní problémy, vždy se dá vymyslet co s tím a jak chůzi modifikovat . Jen mi prosím vaše zdravotní potíže vždy hlaste předem.

Nebojte se rychlosti tempa při Nordic walking. Opravdu na všechny dávám pozor a tempo koriguju tak, abychom v pohodě stačili všichni.

Při Nordic walking objevíte na těle svaly , o kterých jste možná doposud neměli ani tušení :-)

Co s sebou na lekci:

  • Pohodlné sportovní oblečení ( v závislosti na počasí , pokud je chladno, je lepší mít na sobě více vrstev než př. 1 silný svetr)
  • Pevná sportovní obuv ( lepší je NEkotníčková )
  • Ledvinku nebo baťoh, kam si dáme vodu na pití
  • Nordic.walkingové hole ( možnost půjčení u mě, jen mi to při nahlášení na procházku, prosím vždy řekněte )

 

 

 Bc. Žaneta Zapletalová

e-mail: zapletalovazanda@seznam.cz